Pokeris – betarpinės sąveikos žaidimas, kuriame rezultato pasiekti padeda ne tik puikus taisyklių išmanymas, bet ir oponentų stebėjimas. Palinkimas į priekį, atsilošimas, mimika, rankų padėtis – tai lošėjo veiksmai, išduodantys priešininkų žaidybinę situaciją. Panagrinėsime, kokios pokerio taktikos dažniausiai naudojamos ir kaip žaisti pastebėjus viena ar kita. Galite paskaityti ir apie kitas lošimo namų gudrybes. Pakalbėję apie varžovų stėbėjimą, aptarsime, kaip žaisti turint du tūzus rankose.
♥️ Kaip kūno kalba gali išduoti, kokias kortas turi varžovas?
- staigiai pakeista sėdėjimo poza parodo, kad žaidėjas gavo geras kortas;
- perdėtai demonstruojamas pasitikėjimas savimi leidžia spręsti, kad žaidėjas turi prastas kortas;
- išsiblaškymas parodo, kad žmogus turi tokias geras kortas, kad jau jaučiasi laimėjęs žaidimą;
- pasikeitęs balsas nurodo jaudulį gavus geras kortas.
♥️ Kas yra blefavimas?
Blefas – tai tokia būsena, kai žmogus turi prastas kortas, bet stengiasi savo varžovus įtikinti, kad jo kortos geros. Ši taktika naudojama tam, kad varžovai būtų pašalinti iš žaidimo ir jis vienas pasiimtų visą banką bet neatvertus asmeninių kortų.
♥️ Kokia tikimybė tarp pradinių kortų pamatyti du tūzus?
Į savo rankas gauti tokias kortas yra gan sunku. Dviejų tūzų gavimo tikimybė yra tik viena iš 220.
♥️ Ar du tūzai rankose garantuoja laimėjimą?
❌ Ne. Net turėdami du tūzus negalite būti tikri dėl laimėjimo. Taip yra dėl to, nes varžovas gali turėti du karalius + dar du karaliai atsiverčia flope ir jis jau turi keturias vienodas. Visada iškyla rizika, todėl gavę du tūzus nestatykite visko, ko turite tol, kol neįsitikinsite, kad niekas kitas negali turėti geresnės kombinacijos.
♥️ Kokiais atvejais verta stipriai kelti statymus?
Kai jau žinote, kad jūsų kombinacija tikrai laimės, pvz.: po flopo turite pilną trobą, tada kelkite statymus tam, kad kiti žaidėjai papildytų banką ir taip su gera kombinacija išloštumėte kuo daugiau.
Kūno kalbos stebėjimas
Kūno kalbos nuorodų stebėjimas galbūt ir neduos efektyvaus rezultato žaidžiant su profesionalais, tačiau jas žinoti pravartu. Lygiai taip, kaip būtina stebėti savo oponentą. Vienas iš pagrindinių pokerio taktikos elementų – mokėti analizuoti savo varžovus.
Staigus pozos pakeitimas
Staigus pozos pakeitimas – jei žaidėjas, prieš tai sėdėjęs ramiai, staiga susimuisto ar bent kiek įsitempia, – tai taip pat rodo žaidėją gavus aukštas žaidimo kortas arba labai palankų derinį.
Perdėtas pasitikėjimas savimi
Pasitikėjimas savimi, kuris demonstruojamas perdėtai, dažniausiai reiškia, jog žaidėjas savo kortų derinyje iš tikro nemato nieko įspūdingo.
Pokerio taktikos ir išsiblaškymas
Visuomet verta pasisaugoti tų, kurie atrodo išsiblaškę ir savo dėmesį nukreipę kitur nei į žaidimą. Didelė tikimybė, kad jie jau manosi laimėję šį ratą ar bent jau visiškai užtikrinti savąja kombinacija.
Balso pokyčiai
Balso pokytis labai dažnai yra patikima nuoroda, kad žaidėjas turi tikrai gerą derinį. Balsas tokiu atveju nepasidaro cypiantis, tačiau bet koks jaudulys balso tembrą pakeičia, kad ir nežymiai.
Akių stebėjimas
Tas pat pasakytina ir apie vyzdžių susitraukimą ar išsiplėtimą. Tai reakcija, kurią kontroliuoti yra neįmanoma, o pastebėti – gana lengva. Ne veltui profesionalūs pokerio lošėjai neretai prie stalo dėvi tamsius akinius.
Jei žaidėjas bando nustelbti oponento žvilgsnį ir daro tai labai intensyviai, tai greičiausiai reiškia blefą.
Pravartu visada atkreipti dėmesį į žaidėjų rankas. Jos kartais suvirpa. Tai nuoroda į gerą kortų kombinaciją. Tačiau profesionalūs pokerio žaidėjai šį refleksą dažniausiai geba suvaldyti.
Žaidėjų veiksmai internetiniame pokeryje
Žaidžiant internetinį pokerį, nors tai ir nėra tiesioginės ir betarpinės sąveikos žaidimas, taip pat galima atkreipti dėmesį į keletą įprastai pasikartojančių indikatorių. Pirmas iš jų, rodantis žaidėjo neprofesionalumą ir blefą – tai vulgarios frazės pokalbių lange.
Pasirenkami vardai taip pat gali išduoti oponento profesionalumo lygį. Gundantis merginos vardas daugeliu atveju reiškia, kad prisijungė neblogas žaidėjas, bandantis apsimesti nieko neišmanančiu naujoku. Taip pat visada verta pamąstyti apie lošiančiųjų internetu laiko juostų skirtumą ir su juo susijusius oponentų nuovargio ypatumus.
Pokerio taktikos, turint du tūzus
Bet kurioje pokerio žaidimo versijoje tūzų pora yra stipriausia pradinė kortų kombinacija. Pagal tikimybių teorijos ir statistikos dėsnius, tokį derinį galima gauti kartą per 220 dalinimų. Anksčiau ar vėliau šios kortos vis tiek atsidurs jūsų rankose, tad šiame tekste aptarsime, kokios dilemos iškyla žaidėjams – tiek naujiems, tiek ir patyrusiems – gavusiems du tūzus.
Gavus tūzų porą neribotų statymų grynųjų pinigų žaidime, instinktyviai kyla noras rizikuoti ir statyti kuo didesnę sumą. Racionalus protas klausia – kodėl?
Nesvarbu, žaidžiamas gyvas ar internetinis pokeris, grynųjų pinigų žaidimas ar turnyras, tikslas išlieka sužaisti partiją kuo pelningiau. Žaidėjas, kuris, gavęs tūzus ar kitą aukštą porą, mėgsta statyti visus savo žetonus prieš atverčiant bendrąsias kortas, neišnaudoja labai svarbių galimybių. Dažniausiai su pora tūzų rankose galima užkelti statymų banką ir paimti jį be didesnės kovos. Tačiau dera atkreipti dėmesį į vieną svarbų momentą prieš imantis kokios nors pokerio taktikos: žaidžiant su šiuo deriniu, lygiai taip galima pralošti didelę dalį arba net visus žetonus prastesnei kortų kombinacijai.
Ką diktuoja žaidimo logika?
Gavus porą tūzų ankstyvoje raundo stadijoje (tarkime, tik išdalinus kortas) ir keliant statymus, į juos atsakys ir žaidėjai, savo rankose laikantys mažesnę porą, arba net neturintys jokio pirminio derinio. Vis dėlto turintysis tūzų porą daro tvirtą prielaidą, kad oponento rankose – silpnesnis derinys. Turėdamas du tūzus, žaidėjas naudojama savo poker taktika siekia, kad priešininkas atsakytų į kėlimą ir jį persvertų.
Gavus du tūzus vėlesnėje raundo stadijoje, statymus persverti siekia pats šio derinio savininkas. Jo tikslas – minimizuoti žaidėjų, matančių bendrąsias kortas, skaičių. Ir vėl, jeigu atsakoma į tūzų turėtojo statymų didinimą, tai gali reikšti arba stiprų oponento derinį, arba elementarų blefą, kai naudojantis šios pokerio gudrybės pagalba siekiama suklaidinti kitus žaidėjus..
Štai čia ir dilema, ir tikras galvos skausmas – kaip gi elgtis? Profesionalams klausimų nekyla, o pradedantiesiems patarimas vienintelis: žaiskite žaidimą taip, kaip jis buvo sukurtas žaisti (ir su kokiomis žaidimo priemonėmis), nes įmantrus pokerio lošimo būdas jums nebūtinai padės.
Stenkitės laimėti žetonus iš savo oponentų, kai turite tam tinkamas kortas ir visada būkite atsargūs po baisios ketvirtosios kortos, jei ji jums nepadeda. Viskas, ko jūs galite tikėtis iš žaidimo – tai, kad sėkmė bus jūsų pusėje, kai rizikuosite visais savo žetonais ir, kai gausite kišeninę tūzų porą, galėsite saugiai pasakyti sau, kad turite geriausią kortų kombinaciją prieš bendrąsias kortas.
Tiems, kam labiau prie širdies ne kortos bet kauliukai, rekomenduojame šį straipsnį – kauliukų žaidimai.