Keistosios pokerio atsiradimo versijos

Šiandien pokeris neabejotinai yra populiariausias kortų žaidimas su pretenzija tapti olimpine sporto šaka. Pokerio taisyklės yra gan paprastos, bet norint išmokti žaidimo strategiją, teks pavargti labiau. Apie pokerio atsiradimą taip pat yra prirašyti ištisi virtualūs ir realūs pergamentai. Čia pateiksime trumpą apžvalgą, kurioje kelios gal kiek ir netikėtos pokerio atsiradimo versijos, atrodančių gana logiškai, tačiau labai sunkiai patvirtinamų.

Pokerio atsiradimo istorijos 1000 vertės žetonai

4 Pokerio atsiradimo versijos

Pripažinkime faktą, kad žaidimas tikrai neatsirado staiga ir dabartine savo forma. Todėl logiška manyti, kad jis turėjo ištakas. O kai einama prie ištakų, čia ir prasideda nesutarimai tarp istorikų, etnologų, ir netgi socialinių antropologų. Tegu jie nesutaria, o mes pažiūrėkime, kaip atrodo jų ginčų tarpiniai rezultatai.

Pokeris iš Persijos

Yra nuomonių, kad šiuolaikinio pokerio protėvis yra persiškas žaidimas As Nas. Kaladėje yra dvidešimt penkios penkių spalvų kortos, žaidžia penki žmonės. Rytų prekybos keliais žaidimas atkeliavo į Europą ir čia buvo adaptuotas bei sumaišytas su kitais kortų žaidimais. Iki XVIII amžiaus įvairiose šalyse įgijo stabilią formą. Anglijoje jis vadinosi Breg, Vokietijoje – Pohen, o Prancūzijoje – Pok. Žaidžiama būdavo iš pinigų ir laimėdavo tas, kas turėjo geriausią derinį. Paskui žaidimas, kartu su kolonistais europiečiais iškeliavo į Ameriką ir ten paplito bei įsitvirtino, tuo tarpu Europoje buvo primirštas iki pat XIX a.

du asmeniniai tūzai

Pokeris iš Ispanijos ir Prancūzijos

Kiti istorikai pokerio šaknų ieško ispaniškame žaidime „Primero“ ir prancūziškame „La Prime“. Tai žaidimai, populiarūs XVI a. ir žaidžiami trimis kortomis. Čia taip pat nugali žaidėjas su aukščiausiu deriniu. Kai kurie iš jų yra identiški šiandieninio pokerio kombinacijoms. Manoma, kad minėtieji Breg, Pohen ir Pok išsivystė kaip tik iš ispaniškojo „Primero“. Toliau istorija sutampa su pirmąja versija. Žaidimas pateko į Amerikos kolonijas, ten įsitvirtino ir masiškai išplito. O 1870 metais JAV ambasadorius Jungtinėje Karalystėje, pulkininkas Džeikobas Šenkas (Jacob Schenck) žaidimą, jau pavadintą pokeriu, pistatė karalienės Viktorijos rūmuose, kur susilaukė pasakiškos sėkmės.

Pokeris iš Kinijos

Esama nuomonių, kad dabartinio pokerio prototipą išrado kinai apie 900 metus. Tik žaidžiamas jis tuomet buvo ne kortomis, o domino kauliukais. Ši versija paaiškintų ir kitą Tolimuosiuose Rytuose šiandien populiarią pokerio atmainą Pai Gow.

keistosios pokerio atsiradimo versijos ir žaidimo eiga

Amerikietiškas pokeris

Kai kas sako, kad pokerio žaidimas buvo išrastas Amerikoje. Kartografas Džonatanas Grynas (Jonathan Green), keliaudamas po žemyną dažnai stebėdavo jūreivius, žaidžiančius kortomis. Žaisdavo nuo dviejų iki keturių žmonių. Kortų kaladę sudarė keturios spalvos, keturios figūros (tūzai, karaliai, damos ir valetai) ir dešimtakė. D. Grynas atkreipė dėmesį, kad žaisdami jūreiviai nepaliaujamai blefuodavo ir apgaudinėdavo vienas kitą, todėl mokslininkas pakrikštijo pokerį „sukčių žaidimu“. Maža to, vienas jūreivis jam paaiškino, kad visi šie triukai, blefas ir sukčiavimas turėjo vieną tikslą – atitraukti aukos dėmesį prieš pavogiant jo pinigų kapšelį. Anglų kalbos žargone kapšelis vadinamas „poke“, todėl juos gvelbiantis asmuo – „poker“. Tačiau ši versija yra ypatingai silpna ir paaiškina nebent žaidimo pavadinimą, nes nesakoma kokį žaidimą jūreiviai žaisdavo, ar iš kur jį išmoko.