Blackjack taisyklės

Blackjack, Dvidešimt vienas, Akis – tai vis tas pats populiarusis pasaulyje kazino žaidimas. Blackjack taisyklės nesudėtingos, o pats žaidimas įtraukiantis, todėl taip mėgstamas ir savo mėgėjų skaičiumi nusileidžia galbūt tik pokeriui. Tačiau žaidimas tampa tuo įdomesnis, kuo įvairesniais būdais sugalvotume jį žaisti. Tam į pagalbą galima pasitelkti kelias paprastas, bet efektyvias žaidimo strategijas. Paskaityti galite ir apie Blackjack kortų skaičiavimą.

❓ Kaip dar vadinamas Blackjack žaidimas?

Jeigu susidursite su pavadinimais: Kortų žaidimas Akis, Kortų žaidimas 21, žinokite, kad tai yra tas pats Blackjack.

❓ Koks pagrindinis Blackjack tikslas?

Surinkti 21 tašką arba daugiau taškų už dalintoją.

❓ Kiek kortų galima imti Blackjack žaidime?

Galite imti kiek tik norite kortų, svarbu neviršyti 21 taško. Kitu atveju sudegsite.

❓ Kiek kortų gauna dalintojas?

Dalintojas gauna tiek kortų, kol surenka 17 taškų arba daugiau. Surinkus 17 taškų kortos jam nebedalinamos ir tada sulyginami jo ir žaidėjų taškai.

❓ Kokia tūzo vertė Blackjack žaidime?

Tūzas vertas 1 arba 11 taškų.

Blackjack žaidimas ir jo tikslas

Pagrindinis Blackjack tikslas – surinkti daugiau taškų, negu krupjė, tačiau neviršyti 21. Pagal bendriausias ir įprastas taisykles laimėti galima trim būdais: surinkti 21 pirmosiomis dviem kortom; surinkti didesnį akių skaičių negu krupjė, bet mažiau, nei 21; krupjė surenka kombinaciją, didesnę nei 21 akis.

Blackjack taisyklės

Pereinant prie apgalvoto žaidimo, dera paminėti, kad daugelis bent kiek profesionalais save laikančiųjų naudoja vadinamąją bazinę Akies strategiją. Ji buvo sukurta kompiuterinio modeliavimo metodu, kuomet išanalizuoti milijonai dalinimų ir bandoma surasti matematinę stipresnio derinio tikimybę. Tinkamas strategijos naudojimas padeda sumažinti lošimo namų pranašumą prieš žaidėją iki 0,5 proc.

Tačiau privalu akcentuoti, kad bazinė strategija nėra visų paprasčiausia ir palankiausia naujokui. Jos naudojimas skirsis priklausomai nuo to, koks Blackjack variantas žaidžiamas, t. y. kelios kortų kaladės naudojamos. Mat Blackjack žaidime naudojamos nuo vienos iki aštuonių kaladžių. Ir prie kiekvieno kaladžių skaičiaus tenka taikyti vis kitokią bazinės strategijos variaciją.

Blackjack žaidimas ir jo taisyklės - tūzas ir bartukas

Blackjack taisyklės leidžia naudoti statymo dvigubinimą. Po tokio veiksmo žaidėjui beskiriama viena korta. Kada galima daryti dvigubinimą? Skirtinguose lošimo namuose šios taisyklės įsigaliojimas skiriasi. Tačiau bendriausi ir įprasčiausi atvejai – kuomet žaidėjas su pirmuoju dalinimu gauna 9, 10 ar 11 akių kombinacijų.

Sprendimas dvigubinti statymą gali būti naudingas, kuomet žaidžiama aštuoniomis kaladėmis. Lošimo namų pranašumas tokiu atveju nuo 0,55 proc gali sumažėti iki 0,42 proc. Tačiau tokios galimybės išnaudojimui tiesiog būtina sekti krupjė, kitų žaidėjų, o taip pat ir išėjusias kortas.

Žaidėjui gavus esant dvi vienodas kortas, Blackjack taisyklės leidžia papildomą veiksmą – savo derinio padalijimą. Pavyzdžiui, jei žaidėjas gauna dvi dešimtakes, jis gali šį derinį perskelti ir su kiekviena iš tų kortų žaisti atskirą partiją. Tokiu būdu žaidėjo šansai laimėti prieš krupjė, bent jau formaliai, padvigubėja. Naudojant bazinės strategijos skaičiuoklę galima pamatyti, kokius veiksmus užvis verčiausia atlikti turint vienokį ar kitokį derinį.

Jokia strategija negarantuoja šimtaprocentinio laimėjimo. Sėkmė – neišvengiama žaidimo dalis. Visgi, kaip jau minėta, naudojantis bazine strategija, pranašumo prieš oponentą įgyti galima. Toliau nurodomose lentelėse – patarimai, kokių veiksmų geriausia imtis turint tam tikrą kombinaciją.

Tūzas ir karalius - kaip žaisti Blackjack

Patarimai kaip žaisti Blackjack

Paaiškinimas:

IK – imti kortą
NK – nebeimti kortos

1 lentelė (kai turite tūzą, kuris vertas 11 taškų)

Jūsų turimos kortos (suma)Dalintojo atverstoji korta (vertė) Kokį veiksmą atlikti
20NesvarbuNK
19NesvarbuNK
182-8NK
189-10 arba AIK
172-6NK
177-10 arba AIK
162-6NK
16 7-10 arba A IK
152-6NK
15 7-10 arba A IK
142-6NK
14 7-10 arba A IK
132-6NK
13 7-10 arba A IK

2 lentelė (kai turite tūzą, kuris vertas 1 taško arba tūzo neturite iš viso)

Jūsų turimos kortos (suma) Dalintojo atverstoji korta (vertė) Kokį veiksmą atlikti
20NesvarbuNK
19 Nesvarbu NK
18 Nesvarbu NK
17 Nesvarbu NK
162-6NK
167-10 arba A IK
152-6NK
157-10 arba A IK
142-6NK
147-10 arba A IK
132-6NK
137-10 arba A IK
122-6NK
127-10 arba A IK
11NesvarbuIK

Veiksmai, kuriuos galima atlikti žaidime

Imti kortą
Jei turite žemos vertės kombinaciją, rekomenduojama paprašyti papildomos kortos. Taip visada elkitės, kai būsite surinkę tik 8 taškus. Ši strategija naudinga, net jei bankas turi aukštas kortas.

Dvigubinti statymą
Galite nuspręsti padvigubinti savo statymą. Tada gausite dar vieną papildomą kortą, bet po to būsite priverstas susilaikyti. Šią taktiką geriausia naudoti, kai turite dešimt arba vienuolika taškų.

Nebeimti kortos
Galite nuspręsti daugiau nebetęsti žaidimo. Taip visada reikia elgtis, kai turite dvi kortas, kurių vertė 10. Taip pat rekomenduojama naudoti šią strategiją, kai esate gavę kortas, kurių vertė 17, ir kai turite tūzą ir 8.

Dalinti derinį
Jei gaunate dvi lygios vertės kortas, galite jas padalinti. Tai reiškia, kad jūsų šansai padvigubėja. Iš strategijos matyti, kad niekada nereikia dalinti penkių ir dešimties akių kortas, bet tūzus ir aštuonių akių – reikia. Beveik visada geriausia dalinti dviejų, trijų, septynių ir devynių akių kortas.

Vaizdo įraše matysite kaip žaisti šį žaidimą. Anglų kalba šią informaciją galite rasti ir čia.